Yoğun Bakım Ünitesi

  • CERRAHİ YOĞUN BAKIM
  • DAHİLİ YOĞUN BAKIM
  • KORONER YOĞUN BAKIM
  • YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM
  • KARDİYOVASKÜLER YOĞUN BAKIM

Yoğun Bakım Ünitelerimizde cerrahi yoğun bakım, yenidoğan yoğun bakım, kardiyoloji yoğun bakım ve kardiyovasküler cerrahi yoğun bakım olarak ileri gruplaşma olmuş ve daha etkin ve kaliteli sağlık hizmeti için çaba sarf edilmektedir.
Yoğun Bakım ünitelerimizde Yaşam destek, Kalp destek, Hemodiyaliz gibi kapsamlı bakımı içeren 3.Basamak Yoğun Bakım hizmeti verilmektedir.

Yoğun Bakım Üniteleri deneyimli ekibi ve çağdaş donanımlı alt yapısı 24 saat hizmet verirken diğer alanların hekimlerinin de desteğini almaktadır. Yoğun Bakım Ünitesinde yatan hastalara günün her saatinde tüm laboratuvar testleri ve görüntüleme tetkikleri uygulanabilmektedir.
 

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde amacımız, zamanından önce dünyaya gözlerini açmak zorunda kalan minik bebekleri veya zamanında doğan hasta bebekleri en sağlıklı biçimde hayata kazandırmaktır.

Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi ileri teknolojik donanımla özel bakıma ihtiyacı olan yeni doğan bebeklere yaşam desteği vermektedir. Verilen hizmetin özelliği nedeniyle Yoğun Bakım Ünitesi’nde 24 saat kesintisiz çalışma programı uygulanmaktadır. Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi 4 kuvöz, 2 açık yatak, her hasta için ventilatör, hasta başı monitör, infüzyon, 1 adet izolasyon odası, 5 fototerapi, 1 tünel fototerapi, 1 transport ventilatör, 1 transport kuvöz, bebek başı resüstasyon cihazları ve yıllardır tecrübeli personeliyle hizmet vermektedir.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz sadece hastanemizde doğan bebeklere değil, yoğun bakıma ihtiyacı olan tüm Trakya ve yakın Marmara bölgesinden bebek hastaları kabul etmektedir.

Ilgili Konular

yoğun bakım, yenidoğan yoğun bakım